18_20240412_191634.png

Český rozhodčí z kopce, nominován na ISC

Není nic víc, není nic lepšího. Je to takový Stanley Cup pro hráče, trenéry, ale také i pro rozhodčí.

ISC, tyto tři písmena většině lidem nic neřeknou, ale ve světě softballu a hlavně toho mužského, tyto písmena znamenají to nejlepší co si v softbalu můžete zahrát. ISC neboli International Softball Congress (ISC), je nejprestižnější světový turnaj v softbalu, který se již hraje od roku 1957.

Není nic víc, není nic lepšího. Je to takový Stanley Cup pro hráče, trenéry, ale také i pro rozhodčí.

Své síly zde poměří kanadsko-americké týmy, štědře podporované sponzory. Skauti těchto týmů hodně dopředu oslovují po celém světě ty nejlepší nadhazovače, pálkaře ale i polaře, aby výrazně posílili své týmy. Výběr rozhodčích probíhá velice pečlivě. Většina rozhodčích dostává šanci jen díky tomu, že již na tomto turnaji pískali a ukázali své kvality. Noví rozhodčí jsou na tuto soutěž přizváni jen za přísných podmínek a na základě velmi dobrých referencí. V minulém týdnu proběhla na stránkách turnaje tato informace: „It is with great enthusiasm that we introduce the 2024 ISC World Tournament Umpire Blue Crew. The crew of 20 umpires consists of 11 from Canada, 8 from the USA and 1 from the Czech Republic“. Ve výčtu osob pak čtenář může nalézt jméno Jiří Dostál (Prague, Czech Republic). Jirka ve výběrovém řízení uspěl v celosvětové konkurenci a stal tak druhým evropským rozhodčím v historii, který získal možnost rozhodovat na tomto turnaji. Jedná o velkou poctu a vyjádření důvěry ve vysokou kvalitu jeho dosavadní práce. Je zde i na místě říct, že svůj díl na úspěchu má i určitě to, že český softball je ve světě vnímán jako velmi kvalitní a pozvánky pro české hráče na účast v turnaji ISC, tomu dávají za pravdu.

SK Joudrs blahopřeje a děkuje Jirkovi za podporu při rozvoji rozhodčích v klubu, pro které může být jeho cesta inspirací a vzorem. Přejeme dobrý ball na ISC!

Odkaz: https://www.iscfastpitch.com/u...