26_20240618_154033.jpg

Na Open Poháru ČSA žáků to zacinkalo

Joudrs žáci si z Open Poháru ČSA v Kunovicích vezou zlato.

O víkendu 14-16.6. vyrazila početná parta dvou týmů žáků A a žáků B doplněná několika pick-up hráči z Pasos a Falcons do Kunovic na Open pohár ČSA. Zatímco zkušení kluci A si pomýšleli vysoko, menší a mladší kluci B měli za cíl hlavně sbírat herní zkušenosti. Každopádně, utužovat společně jednu partu jeli všichni dohromady.

V Kunovicích se sešlo 7 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Celý turnaj začal hodně zvesela zápasem Joudrs A vs. Joudrs B, ve kterém jsme měli možnost rozehrát se, osahat si místní hřiště a víc se poznat s pick-up hráči. Podle očekávání se tu potvrdila silná (zejména pálkařská) převaha starších kluků, kteří vyhráli 8:1 rozdílem ve čtvrté směně.

A pak už to šlo ráz na ráz, zatímco kluci A sbírali výhry, kluci B naopak prohry… teda pardon, chtěla jsem vlastně napsat zkušenosti :-). Celkové skóre Áčka mnohé napoví: 43:4. Ale nutno dodat, že hlavně zápasy se Spektrem nebo Piraněmi byly hodně napínavé a z tribuny bylo na co se koukat.

Zápasy týmu B překvapily mnoha krásnými akcemi v poli a ukázaly na slabší pálku. No, a přestože se nepodařilo uhrát ani jednu výhru (pár slziček ukáplo i silnějším povahám), kluci dokázali potrápit některé týmy docela solidně. Třeba s Piraněmi (později stříbrnými) ještě po druhé směně vedli 1:0. Ale pak stačilo pár nepřesných hodů a puštěných míčů a další prohra rozdílem 1:8 byla na světě. Zkrátka, je potřeba povyrůst a posílit… a příští rok se máme na co se těšit.

Bohužel, v noci ze soboty na neděli prošly Kunovicemi tak mohutné přívalové deště, že byl turnaj na celé dopoledne přerušen. Místní parta šnečích organizátorů si musela pořádně máknout, aby se podařilo dohrát alespoň nejnutnější utkání, ale finálové zápasy musely být bohužel zrušeny. O vítězi turnaje tak rozhodly vítězné body ve skupině a naši kluci z Joudrs A si zásluhou samých výher odvážejí domů zlaté medaile.

A aby toho zlata, co si vezeme domů, nebylo málo, přidalo se k tomu ještě přesvědčivé vítězství v souboji dovedností Clash of Skills, kde se naši kluci ukázali jako nejrychlejší, nejsilnější, nejmrštnější…prostě nejlepší! Jste skvělí, kluci!!!

Míša